Vzdělávací program | Dezinfekce HARTMANN

Vzdělávací program

Odborné semináře

Ohodnocení kreditními body systému celoživotního vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví

1) Péče o ruce je základem úspěšné hygieny rukou (seminář)
Cílem tohoto semináře je poradit zdravotníkům, jak správně pečovat o své ruce v náročných podmínkách zdravotnického provozu. Každý účastník by po absolvování tohoto kurzu měl vědět, že zdravá pokožka na rukou je důležitá jak pro vlastní pohodu zdravotníka, tak i pro bezpečnost pacienta. Protože pouze zdravou pokožku lze úspěšně dezinfikovat.

2) Zvyšujeme compliance hygieny rukou (seminář)
Compliance hygieny rukou znamená provádění hygieny rukou ve správný okamžik, správným způsobem a správnou metodou. Zvyšování compliance však brání řada překážek. Jaké to jsou a jak je odstraňovat, o tom se dozvědí účastníci na tomto semináři.

3) Chráníme ruce, které pomáhají (seminář)
Seminář, na kterém se jeho účastníci získají základní informace o hygieně rukou a jejich základních složkách, tedy o hygienické dezinfekci rukou, péči o ruce, mytí rukou a používání rukavic.

4) Ruce - nejdůležitější nástroj zdravotníka (konference)
Ruce jsou skvělým a nenahraditelným nástrojem každého lékaře či sestry. Zároveň však mohou být – kvůli přenosu patogenů – nebezpečné jak pro pacienty, tak i pro zdravotníka samotného. Obsahem semináře jsou nejnovější vědecké poznatky o přenosu patogenů, prevenci infekcí spojených se zdravotní péčí a samozřejmě také o hygieně rukou.

Výuková videa

Hygienická dezinfekce rukou

Přehledně zpracované video, které ve svých jednotlivých částech (compliance hygieny rukou, 5 momentů pro hygienu rukou podle WHO, technika vtírání a mobilní dezinfekce) kompletně pokrývá problematiku provádění hygienické dezinfekce rukou.

Chirurgická dezinfekce rukou

Hygienická příprava rukou chirurga a všech členů jeho týmu je důležitým bodem v prevenci infekcí v místě chirurgického výkonu. Ve videu jsou zobrazeny nové trendy a postupy, které se týkají chirurgické dezinfekce rukou.

Dermatologické aspekty hygieny rukou

Film, ve kterém je podrobně vysvětleno proč, jak a čím dosáhnout toho, aby pokožka rukou byla měkká, pružná a hydratovaná. A to i u zdravotníků.